Drevo a Kameň

Nano ochrana pre Drevo a Kameň je náter na báze chemickej nanotechnológie. Neviditeľná nanovrstva má hydrofóbne a oleofóbne vlastnosti. Nano vrstva môže byť použitá pre pórovité a absorpčné povrchy, ktoré sú vystavené nízkemu mechanickému opotrebovaniu, ako sú steny a povrchy stien!

Ak ste dlho hľadali multifunkčnú impregnáciu pre všetky povrchy poréznych materiálov, potom je nano ochrana pre Drevo a Kameň. Neviditeľný, vodu odpudzujúci, odolný a UV stabilný náter je vhodný pre všetky porézne povrchy

Naša nanotechnológia pre Drevo a Kameň je vyrobená bez silikónu, vosku a olejov. Priedušnosť povrchu nie je ani po opakovanom použití narušená.

VÝHODY:  

 • Zachovaná priedušnosť
 • Vhodné pre pórovité povrchy
 • Bráni pevnému prichyteniu machom, zeleným povlakom apod.
 • UV odolné
 • Poskytuje dlhodobú ochranu proti vode, špine, tukom a olejom
 • Znečistenie (vrátane tukov a olejov) môže byť čistené iba oplachom vodou
 • Dlhá trvanlivosť
 • Vlastnosť Easy-To-Clean

TRVANLIVOSŤ:

Životnosť náteru závisí od viacerých faktorov, ako je napríklad frekvencia čistenia a mechanické opotrebenie. Naše odhady sú založené na bežnom mechanickom opotrebení a stredoeurópskych klimatických podmienkach.

 • Vápenný cement: 10 +
 • Tehla a dlaždica: 10 +
 • Drevo: 3 +, 10 +
 • Hlina a terakota: 5 +
 • Kameň a mramor: 3 +
 • Pieskovec a pórobetón: 10 +

APLIKÁCIE:

Drevo a dosky

Akékoľvek dosky, záhradné domčeky, ploty, to všetko môže byť chránené proti vode, vlhkosti a machom. Pozornosť treba venovať iba čerstvo nalakovanému drevu, kedy je možné aplikovať náter až po troch mesiacoch.

Terakota

Každý milovník kvetín bude rád, keď kvetináče budú odpudzovať nečistoty a zostanú čisté. Kvetináče si udržia svoju pôvodnú farbu podstatne dlhšie.

Neleštený prírodný kameň a mramor 

Prírodný kameň, ktorý sa často využíva v záhradách a obzvlášť mramor, by mali byť chránené tak dlho, ako je to možné. Nezáleží na tom, či sa jedná o náhrobné kamene, pamätníky alebo kamenné sochy. Prostredníctvom nano vrstvy získajú najlepšiu ochranu proti poveternostným vplyvom a machom.

Minerálne povrchy a dlažby

Minerálne povrchy, ako je napríklad mnoho kameňov, ktoré sa používajú pri konštrukcii pomníkov, musia byť často udržiavané proti prichyteniu machu. Nano ochrana na minerálne povrchy má tú výhodu, že bráni prichyteniu nečistôt, blata a machu. Jednoduché čistenie s vodou vám prinesie radosť z materiálov.

Vápenný cement

Mnohé z domov, ktoré sú postavené z vápenného cementu, môžu dostať prvotriedny náter proti machom a usadeninám nečistôt. Fasáda absorbuje špinu, ktorá sa potom ťažko odstraňuje. Často s pomocou slnka je špina vpálená do cementu, ktorá je veľmi ťažko odstrániteľná. Naša nano ochrana pre Drevo a Kameň je ideálnou ochranou pre tento účel.

Strešná krytina

Majitelia domov poznajú strach zo znečistenia, najmä ak sú okolo domu veľké stromy. Strešná krytina a múry sú každý rok zelenšie a zelenšie. Tieto oblasti je často potrebné čistiť tlakom vody. Nano náter poskytuje lepšiu ochranu pred machom a nečistotami a zabraňuje zafarbeniu strešných krytín a stien.

Pieskovec a pórobetón

Biely kameň ako je pieskovec alebo pórobetón by mali byť osobitne chránené. Či už v dielni alebo v sklade, viditeľné zmeny sa čoskoro objavia a tie nebudú vyzerať pekne. Vysoko absorpčný kameň zachytáva nečistoty, olej, mastnotu a iné nežiaduce nečistoty. Tu nepomôže ani tlakové čistenie. Pre optimálnu ochranu odporúčame nano ochranu pre Drevo a Kameň. Kameň dokáže dýchať, ale nič viac nemôže do neho preniknúť.

Steny

Niektoré strany stien sú vystavené vetru a nepriaznivým klimatickým podmienkam viac ako iné. Dôsledkom je, že stena má na pohľad inú farbu než na ostatných stranách. Ak sú všetky steny ochránené nano vrstvou, nečistoty nemôžu preniknúť do steny a dom preto ostane trvalo v jednotnej farbe.